Aden Beauty

YÜZ VİTAMİN BAKIM

Yüz Vitamin Bakım Nedir?

Cilde belli hücrelerden salınan moleküller zamanla artık üretilmemeye başladığında cilt nemini yitirir, rengi solgunlaşır, çizgileri artar ve canlılığını yitirerek sarkık bir görüntü oluşturmaya başlar. Bu durumda cildin kaybettiği gerginlik ve canlılığın geri kazanılması için cilde vitamin verilerek bakım uygulanması tavsiye edilir. Cilt bakımında vitamin bakım (mezolift) ile cildin ihtiyacı olan vitaminler, minareller, antioksidan maddeler ve aminoasitler gibi maddelerinin doğrudan istenilen bölgeye uygulanmasıdır.

Yüz vitamin bakımı Avcılar’da hizmet veren Günay Öztürk Beauty Center Güzellik Salonu uzman kadrosu tarafından gerçekleştirilmektedir.

Yüz Vitamin Bakımın Faydaları

  • Uygulama sonrasında ciltteki azalmış elastin, kolajen, hyaluronik asit içeriğinde denge sağlanır.
  • Hücre yenileyici vitaminler sayesinde cilt dokusunda sıkılaşma, gerginlik, nemlenme meydana gelir.
  • Cilt artan oksijenlenme ile pembe, ışıltılı ve tazelenmiş bir görünüme kavuşur.
  • Krem kullanımını azaltacak kadar nemlenen ciltteki çizgilerde de azalma meydana gelir.
  • Uygulanan vitaminler sivilce izi ve lekelerin giderilmesini de sağlamada etkili bir yöntemdir.

Yüz Vitamin Bakım Cilt İçin Neden Gerekli Olabilir?

Ciltteki yaşlanma ve dış etkenlere bağlı olumsuz değişikler ciltteki dolaşımı bozar ve oksijenlenmeyi azaltır. Vitamin bakımı ise bu olumsuz değişimleri ortadan kaldırmayı hedefler.

Yüz Vitamin Bakım Nasıl Uygulanır?

Uygulama öncesi cilt tamamen temizlenerek dezenfekte edilir. Cildin ihtiyaç duyduğu maddelere göre hazırlanarak oluşturulan karışım, cilt yapısına göre uygulanır. Bünyemizdeki uzman ekipler tarafından yapılan bu uygulamada acıma, kanama, rahatsızlık hissi olmaz.

Vitamin Bakım Sonrası Cilt Nasıl Bir Görünüme Kavuşur?

Yüz vitamin bakım sonrası aydınlık, pembe, tazelenmiş, gençleşmiş bir görünüme kavuşur. Cilt pırıltılı,canlı bir görünüm alır ve seans sayısı arttıkça da kırışıklıklar gözle görülür derecede azalır. Yüz vitamin bakımlarınız uzman kadromuz tarafından cilt tipinize uygun olarak yapılmaktadır.

Yüz Vitamin Bakımda Kullanılan Başlıca Maddeler

Yüz vitamin bakımda cildin ihtiyacına göre vitamin enjeksiyonu yapılan başlıca maddeler selenyum, magnezyum, hyaluronik asit, glutatyon, vitamin C, çinko, vitamin A, amino asitler, nükleik asitler, vitamin B1, B2, B3, B5, B6, silica ve bakırdır.
Hyaluronik asit suyu emerek şişer ve dokuda nem ve elastikiyet sağlar.
Vitamin A deri gelişimini kontrol ederek yaşla birlikte incelen deriyi düzeltir. Vitamin E dokuları zararlı maddelerden koruyan bir antioksidandır. Vitamin B deriyi besler dokuların biyolojik dengesini düzenler. Vitamin K dokuların kan dolaşımını düzenler. Aminoasitler proteinlerin yapı taşıdır. Dokuların gelişiminde rol oynar, yaşla birlikte ortaya çıkan doku hasarlarını onarır. Mineral tuzlar hücrelerin yaşamsal faaliyetlerinde düzenleyici ve destekleyici rol oynarlar. Nükleik asitler derinin temel protein sentezini destekler. Koenzimler ise dokuların yenilenme hızını artırırlar.

Yüz Vitamin Bakım Ne Sıklıkta Uygulanır?

Yüz vitamin bakımı başlangıçta 1-4 hafta aralıklarla uzmanın öngöreceği sürede ve sıklıkta uygulanır. Genellikle ortalama 4-6 seans sonrası 3 ila 6 ayda bir tekrarlanır. Sonuçları kişiden kişiye göre farklılık göstermekle genellikle 2. uygulamadan sonra ortaya çıkmaya başlar. Uygulama bittikten sonra da cilt yenilenmeye devam eder.

Yüz Vitamin Bakımı Kimlere Uygulanamaz?

Yüz vitamini işlemi hamilelere,emziren annelere, deride aktif enfeksiyonu olanlara ve uygulanacak maddeye alerjisi olanlara uygulanmaz. Ayrıca bazı durumlarda tek bakım yöntemi olmadığı için uzman önerisinde yapılmasında fayda vardır.

Yüz Vitamin Bakım Kimlere Uygulanabilir?

Bakım içeriği tamamen vücutta bulunan ve deriyi besleyen kollajen sentezini kolaylaştıran maddelerden oluşur. Bu sebeple her yaştan bireye uygulanabilir. Ancak kırışıklıklar derinleşmeden, yüz tam olarak sarkmadan yapılacak düzenli uygulamalar ile elde edilecek kazanımların daha fazla olduğu bilinmektedir.

Yüz Vitamin Bakımı Hangi Bölgelere Uygulanır?

Yüz vitamin bakımı yanaklar, alın, göz kenarları, üst dudaklar, çene,boyun ve dekolte bölgesine uygulanabilir.

Related Posts

Bir yanıt yazın