Aden Beauty

VÜCUT SIKILAŞTIRMA, İNCELME VE SELÜLİT

VÜCUT SIKILAŞTIRMA, İNCELME VE SELÜLİT

Son yıllarda bakımlı,

sağlıklı ve fit görünmek ayrılmaz değerler. Hastamızın sağlıklı olması elbetteki biz doktorlar için ilk şart, ancak artık yeterli değil .Sağlıklı bir vücut aynı zamanda fit , sıkı olmalı.

Aslında hepimiz kabul ediyoruz ki bu görünüm bir bütün ve de bu imrenilen bacaklar için biraz da fedakarlık gerekmekte.

Kilonuz fazla olmasa da sıkı ve selülitsiz bacaklara sahip olmak için mutlaka bazı fedakarlıklar yapmalısınız hem de sürekli. İsterseniz bunları sırasıyla görelim. Bunların başında sağlıklı beslenme geliyor.

 

1, KOMBİNE TEDAVİNİN İLK BASAMAĞI; YEDİKLERİMİZ

SAĞLIKLI BESLENME PROGRAMLARI

 

Kiloyu korumak, kiloyu vermekten daha önemlidir…

Kilolarını veren ve destek yöntemlerle bölgesel kilolarından kurtulan kişilerin birçoğu kilo koruma programını uygulayamamaktadır. Amerika’da yapılan bir araştırmaya göre obez hastaların %98’i kilo verdikten 1 yıl sonra kilolarını geri aldığı görülmüştür. İşte tam bu yüzden bu fedakarlıkları sürekli yapmalısınız.

 

Diyet programları için en uygun zaman nezaman?

Bunun cevabı ; tahmin ettiğiniz gibi herzaman .Ancak yinede önemli bir miktar kilo vermeniz gerekiyorsa: kışın kilo verilmeli ve baharda bu kilo korunmalıdır. Bu programda en önemli dikkat edilmesi gereken şey beslenme düzenidir.  Yaza hazırlığın önemli bir parçası haline gelen zayıflamayı hepimiz istiyoruz. Ancak genellikle yaz dönemi yemek yeme zamanı olarak değerlendirilir ve diyet yapmak daha zordur.başlamak için en uygun zaman şu anda içinde olduğumuz zaman yani kış başlangıcı.

Kilo verme programları tek başına değil kilo koruma programları ile uygulanmalıdır. Örnek vermek gerekirse 5 kilo vermek isteyen biri için, bu kiloyu verme süresi yaşa, cinsiyetine göre 1,5-2 aylık süre ise zayıflama programı 5 ay olmalıdır ki kişi hem kilo verebilsin hem de bu kiloları koruyabilsin. Aynı zamanda bu süreçte  kişi yeni beslenme düzenine alışmış olur.

 

Diyet programında yapılan hatalar neler?

Kişiler ne kadar kilo verirse versin, yeme düzenini ve kilolarını korumadıkları sürece tekrar kilo almaları kaçınılmaz bir durumdur. Kısacası kiloyu korumak kiloyu vermekten daha daha çok önem arz eder. Bunun yanı sıra fazla kilolar verildikten sonra tekrar kilo alınmaya başlanırsa, yeniden kilo vermek kişiyi sıkıntılı bir döneme düşürür. Bu nedenle de birkaç kez kilo alıp vermiş kişiler, tekrar kilo vermekte aşırı zorlanırlar. Bunun nedeni ise metabolizmanın artık daha yavaş çalışıyor olmasıdır. Aç kalmadan ve öğün atlamadan kişi kilo koruma programına katılabilir. Kilo vermek isteyen kişilerin yaptığı en büyük hata da akşam yemeklerini ortadan kaldırma düşüncesi, öğün atlama ve bazı günler yemek yememe gibi durumlardır. Bu durum hem vücudun insülin hem de metabolizmasında dengesizlik yapacaktır. Tatlı krizlerinin nedeni de budur.

Şayet bölgesel kiloya sahip kişilerde destek programları ile değil de diyet programları ile kilolar verilmişse problemli bölgelerden daha az kilo kaybediliyor demektir. Böyle bir durumda tekrar kilo alınmışsa sorunlu bölgelerin daha fazla kilo aldığı görülür. Bunun nedeni ise bu bölgelerde kan dolaşımının az olmasıdır. Sonuç olarak sık yapılan diyetler aslında sorunlu bölgelerin büyümesi demektir. Örnek verecek olursak 5 kiloyu birkaç kez alıp-verdiniz ve yine aynı kilodasınız, işte  bu durumda basenlerinizde yada göbeğinizde  daha fazla yağ var malesef.

FAZLA KİLONUZ OLSUN OLMASIN MUTLAKA SİZE UYGUN BİR SAĞLIKLI BESLENME FORMULÜ VARDIR.

 

 

2, SIKI BACAKLAR İÇİN KOMBİNE TERAPİ DE İKİNCİ ADIM İSE; egzersiz ancak bunu yapamayanlar için yada 40 yaş sonrası mutlaka eklenmesi gereken: BİYOSTİMÜLASYON

 

ELEKTROTERAPİ – ULTRATONE

Elektroterapi uygulamaları ile yağ yakımı hızlanır, kilo verme kolaylaşır…

Elektroterapi, sarkık ve güçsüz kaslarda toparlanma, cilt kalitesinin artması ve uygulama bölgesinin sıkılaşmasını sağlayan bir incelme ve şekillenme  yöntemidir.
Biyostimülasyon, elektroterapi tedavilerinin gelişmiş halidir.

 

Elektroterapi hangi bölgelere uygulanır?

Bazı bölgelerin spor ile sıkılaşması mümkün değildir. Bu bölgelerde tercih edilebilir.Örneğin :karın, kol ve bacak içlerinde, kalça bölgesinde  kullanımı önceliklidir.

 

Biyostümilasyon uygulaması nasıldır?

44 farklı dalga boyu kullanılarak vücuda biyolojik olarak uygun trofik kodunu iletebilen bu özel sistem ile verilen dalga boyları vücutta kendi doğal davranır. Vücuda yerleştirilmiş elektrotlar ile akım verilmesi sağlanır. Tedavi seçeneklerinde, detoks, lifting, incelme ve sıkılaşma sağlamak, spor ve rehabilitasyon sayılabilir.

 

Kaç seansta etkisi görülür?

Ortalama Haftada 2-3 kez olmak üzere veya 15 -20 seans  önerilir.

 

Eletroterapinin ne gibi yararları vardır?

  • Cilt sarkmalarında toparlanma
  • Vücudun şekillendirilmesi
  • Özellikle doğum sonrası karında oluşan sarkmaların giderilmesi
  • Sık kilo alıp-verme ile oluşan gevşekliklerin giderilmesi
  • Vücutta birikmiş sıvıların drenajı

Bunun yanı sırabazı hastalarımızda ;bu  tedaviyle beraber yapılan ultrason uygulaması ile  yağ yakımında artış, kollajen ve elastin stümilasyonu selülit tedavisini de desteklemek mümkündür.Sonuçta kaygı kişiye özeldir ve programlar da kişiye özel hazırlanmalıdır.

 

3, KAS SIKILAŞTIRMA PROGRAMINDA ÜÇÜNCÜ BASAMAK İSE; TRİPOLAR RADYOFREKANS

40 yaş sonrası diyet ve egzersiz yeterli değildir. Bu aşamadan sonra yada daha genç yaşlarda eğer zayıflama aşamasında iseniz mutlaka tedavinize eklemeniz gereken işlem halk arasında ütüleme diye bilinen TRİPOLAR RADYOFREKANS’dır.

 

TRİLİPO RADYOFREKANS TEKNOLOJİSİ İLE CİLT SIKILAŞTIRMA VE SELÜLİT TEDAVİSİ

Trilipo uygulamaları, invaziv olmayan vücut şekillendirme ve deri sıkılaştırma amaçlı kullanılan  yeni  ve gelişmiş çözümlerdir. Sonuçları ilk uygulamadan sonra görülmeye başlanır ancak kesin sonucu görebilmek için bir dizi uygulamanın tamamlanması gerekecektir.Elbetteki yukarda konuştuğumuz konulara da dikkat ederseniz sonuç başarısı artacaktır.

Rdayofrekans  uygulamamaları son yılllarda özellikle cilt dokusunun daha gergin ve pürüzsüz görünümü için çok kullanılır oldu.Bu yüzden halk arasında ütüleme olarak da adlandırılıyor.Bu uygulama şekline dinamik kas aktivasyonunun da eklenmesi ile kas toparlama ve sıkılaşma etkisi de eklenmiş oldu.Radyofrekans tüm deri tiplerinde uygulanabilir. Uygulama kısa sürer, hasta açısından oldukça konforludur.Uygulamanın hemen sonrasında da günlük yaşam aktivitelerine geri dönülebilir.

 

Radyo Frekans Nedir?

Radyofrekans ısı kontrollü zayıflama ve şekillenme  yöntemidir.Radyofrekans enerjisi :yüksek frekans elektrik dalgasıdır ve istenilen bölge ısısı belli düzeye kadar artırılır.
Radyofrekans: selülit, bölgesel yağlanma ve yüz–vücut  bölgesinde ki sarkma problemlerine karşı kullanılan bir tedavi yöntemidir.

 

Amaç Nedir?

Amaç, ısıtılan(tedavi edilen bölge) bölgenin ısısını 41-42 C dereceye çıkartmaktır(normalde vücut ısısı 36-37 derecedir).Cilt ısısı bu noktaya geldiğinde, cilt altı bölgedeki ısı 50-55 dereceye tekabül eder. Bu ısı vücuda herhangi bir tahribat ya da zarar vermez.Ancak kollojen doku sentezi artar ve gevşeyenler de sıkılaşır.

 

UYGULAMA ALANLARI

Etkisini Nasıl Gösterir?

Radyofrekans uygulaması sırasında şu mekanizmalar işler;

1- Radyo Frekans enerjisi ile yağların uygulama yapılan alandan çözülüp salınması sağlanır. Radyo Frekans yağ hücrelerini ısıtarak içeriğindeki depolanmış yağın sıvı yağ olarak salgılanmasını artırır.

2- Tedaviye lenfatik drenaj uygulaması eklenerek, bu yağların doğal yoldan uzaklaştırılması artırılır.

3- Kolajen liflerin derhal sıkılaşmasını ve uzun dönemde de kollajen yenilenmesini sağlayan Radyofrekans enerjisi aynı zamanda  derinin yeniden şekillenmesine yardımcı olur.

Ayrıca dinamik kas aktivasyonu sayesinde kas liflerine yaptığı uyarı ile kaslarda tonus artışı ve sıkılaşma görülür.

Related Posts

Bir yanıt yazın