Aden Beauty

MIKROPIGMENTASYON

Mikropigmentasyon

Kalıcı makyaj veya daha doğru ismiyle ‘Micropigmentation’ micro steril ve tek kullanımlık bir iğne ile doğal ve mineral renklerin yüzeyin hemen altına yerleştirme işlemidir. Bu renkler allerjik olmayan, cilt için özel üretilmiş olan ve katkı maddesi içermeyen doğal pigmentlerdir. Tamamen organiktir. Kalıcı makyajın dövme ile karıştırılmaması gerekir. Dövme ile kalıcı makyaj arasında hem teknik hem de malzeme farklılığı vardır. Kalıcı makyaj işlemi sayesinde kaş, göz çizgisi (eye liner) veya dudak kontürü şeklinde doğal cilt renginizle uyumlu renkler tercih edilerek düzgün bakımlı ve genç bir görünüm kazanılabilir.

Kaş kontürüne başlamadan önce kişiye özel bir kaş tasarımı yapılır. Bu tasarım yüz tipi ve ‘Altın Oran’ dedğimiz yüzün oranlarına uygun bir kaş çizimi olur. Kişinin nasıl bir kaş istediği de çok önemlidir. Seyrekleşen kaşının daha yoğun göstermek mi yoksa yeni bir kaş modeli mi oluşturulacağı konusunda kişi ile birlikte karar verilir. Bu yüzden ortaya çıkacak olan kaş süpriz olmaz. Şekle karar verildikten sonra uygun renk belirlenir ve işlemin daha acısız ve konforlu geçmesi için lokal uyuşturucu krem kullanılarak işleme başlanır. İşlem sonrası kaş rengi olduğundan daha koyu görüntüdedir bir hafta sonrası renk daha doğallaşır ve iki hafta sonra cildin pigmenti ne kadar tuttuğu görülür ve tam üç hafta sonra bir rötuş uygulaması ile kaşlar arasında dengeleme yapılır. İşlemden sonra ilk üç gün kişinin su ve cilt temizleme ürünlerinden korunması gerekir. Uzmanın uygun gördüğü krem ile cildin sürekli yumuşatılması gerekir ve kuruyup kabuklanarak boyayı ciltten atmaması için özen gösterilir.

Kalıcı makyaj işlemi hijyen olması her malzemenin tek kullanımlık olması, klinik ortamında yapılması ve uygulayıcınızın uzmanlığı, tecrübesi ve bu konudaki bilgisi çok önemlidir. Bu sebeple uzmanınızdan bir ön görüşme randevusu alarak ve size uygun olan kaş tasarımını yaptırarak işleme birlikte karar vermeniz tavsiye edilir.

Related Posts

Bir yanıt yazın