Aden Beauty

MEDİKAL CİLT BAKIMI

Medikal cilt bakımı profesyonel bakım ve tedavi ürünleri ile uzman kişi tarafından, klinikte yapılan etkili bir cilt bakımıdır. Günlük cilt bakımınızı kendiniz yaparken, periyodik olarak medikal cilt bakımınızı da yaptırmanız cilt sağlığınız açısından çok önemlidir.

Medikal Cilt Bakımı Nasıl Yapılır ?

Medikal cilt bakımı belli adımlar izlenerek yapılır. Bu adımlar,

 • Öncelikle cilt, bakımına uygun hale getirilmesi için temizlenir.
 • Temizlenen ve makyaj gibi kalıntılardan, kirlerden arındırılan cilt, tonik ile silinir.
 • Tonikten sonra peeling ile ölü hücreler ciltten arındırılır.
 • Arındırılan cilt buhar banyosu ile sıradaki temizleme işlemlerinin daha kolay yapılması için yumuşatılır.
 • Buhar ile yumuşayan cilt ve açılan gözeneklerde siyah noktalar temizlenir, deri altındaki, yağ bezecikleri çıkartılır.
 • Bu adımlarla tamamen kirli görüntüden arındırılmış cilt jel uygulaması ile yatıştırılır.
 • Ardından tonik ve radyofrekans uygulaması ile deride sıkılaşma sağlanır ve gevşeyen deri kendini toparlar.
 • Bu kısma kadar olan işlemlerin uzun süre kalıcı olması ve başarılı bir etki sergilemesi için deri üzerine özel bir maske uygulanır. Belli bir süre cilt üzerinde bekletilen maskeden sonra maske temizlenir.
 • Temzilenen maskeden sonra cilde, ihtiyacına uygun destekleyici serum ve nemlendiriciler ile masaj yapılır.
 • Güneş kremi sürülmesi ile de medikal cilt bakımı tamamlanır.

 

Pofesyonel Cilt Bakımı Nasıl Etki Eder ?

Öncelikle, medikal cilt bakımı başlatılmadan önce doktor tarafından cilt analizi yapılır. Yapılan cilt analizi sonucunda,

 • Cilt tipiniz ( yağlı, kuru, karma, nemsiz )
 • Cilt yaşınız
 • Cilt problemleriniz ve tüm bunlara bağlı olarak cildinizin ihtiyacı olan temel maddeler, vitaminler, ilaçlar belirlenir.

 

Tüm bunların ışığında medikal cilt bakımında kullanılacak olan ürünler seçilir. ( maske, tonik, nemlendirici, serumlar, kremler, bitki ve meyve özlü peelingler, vs. )

Bu şekilde doğru ürünler ile doğru zamanlama ve doğru adımlarla yapılan cilt bakımıda deri altındaki porblemlere daha hızlı ve çabuk etki ederek daha başarılı sonuçlar elde eder.

Medikal cilt bakımında cilt derinlemesine temizlenir. Gözenekler temizlenerek sıkılaştırılır. Deride elastikiyet kaybı olmaması için frekans uygulaması ile sıkılaştırma sağlanır.

Medikal Cilt Bakımının Faydaları Nelerdir ?

Olası problemelre karşı önlem alınır ( cilt eskimesi vs.. ) ve deri dış etkenler, hava kirliliği, güneşin zararlı etkileri, hava değişimleri gibi yıkıcı etkilere karşı daha dayanıklı olur. Günlük cilt bakımı işlemleri de daha etkili hale gelir.

Kimlere Yapılabilir ?

Medikal cilt bakımı kimyasal bir uygulama değildir bu nedenle kadın ve erkek tüm hastalara yapılabilir.

Hangi Aralıklar ile Medikal Cilt Bakımını Yaptırmak Gerekir ?

Profesyonel cilrt bakımını ayda bir yaptırmak cilt sağlığı için önemlidir. Eğer ayda bir yaptırmak için vakit bulamıyorsanız 2 ayda bir cilt bakımı yaptırmak önemlidir.

Profesyonel Cilt Bakımı Fiyatları Nelerdir ?

Medikal cilt bakımı fiyatları değişkendir. Çünkü, her hastaya göre ayrı bir bakım ürünü kullanılır ve cildin ihtiyacına göre medikal cilt bakımı seansı bünyesinde ek bazı ufak işlemler yapılabilir. Bu nedenle belirli bir fiyat ne yazık ki yoktur.

Related Posts

Bir yanıt yazın